Fontos! Baktériumosodás kockázata miatt az Aquasana vízszűrőink forgalmazásának engedélyét az NNK betiltotta!
Kérjük olvassa el részletesen az itt megosztott információkat! - Azoknak is érdemes elolvasni az alábbiakat, akik később más víztisztítót vásárolnak!
A víztisztítók esetleges kockázatainak elkerülésének és az előnyök kiaknázásának érekében fogalmaztuk az alábbi írást.
Való igaz, hogy egyes készülékekben a baktériumok jelentős mértékben elszaporodhatnak. Az is igaz, hogy ritka esetben megjelenhetnek kórokozó baktériumtípusok is. Valamint a nitrifikáló baktériumok túlzott elszaporodása esetén nitrit is termelődhet. Az alábbi írást annak érdekében fogalmaztuk, hogy segítsünk a felhasználóknak a tájékozódásban, hogy minél egészségesebb vizet fogyaszthassanak.
Rendkívül sok fajta víztisztisztítási technológia létezik a piacon. Mi már nem forgalmazunk készülékeket, de alaposan utánajártunk számos tudnivalónak, melyet igény esetén szívesen megosztunk. Kereshet minket emailben, vagy telefonon annak érdekében, hogy minél egészségesebb vizet fogyaszthasson.
A célunk, hogy tájékoztassuk az ügyfeleket az egyes technológiák előnyeiről és esetleges kockázatairól.
A forgalmazók általában csak az előnyökről számolnak be, de rengeteg egyéb részletet és összefüggést is érdemes figyelembe venni víztisztító választása esetén.
Igény esetén keressenek minket elérhetőségeinken, és szívesen segítünk a tájékozódásban és a megfelelő választásban, hogy minél inkább az előnyöket élvezhessék, és minél inkább elkerülhessék az esetleges kockázatokat. Rendkívül sok részlet van, melyek többségét a weboldalon nem szeretnénk megosztani.
De egy részletet a sok további információból addig is leírunk:
Mire figyeljünk szűrőcserénél? - Bármely víztisztító esetén
1) Mindenképp csökkentsük annak az esélyét, hogy baktériumokat vigyünk be a készülék belsejébe. Soha ne nyúljunk a szűrőkhöz és más belső alkatrészekhez sem semmivel ami nem tökéletesen steril és (karcolásmentes). A kezünk is baktériumokat tartalmazhat. Ezért húzzunk steril gumikesztyűt a kezünkre szűrőcsere alkalmával. Sterilnek csak az a gumikesztyű mondható, aminek a csomagolására ez rá van írva. És a gumikesztyű sterilitásának megőrzéséhez azt szakszerűen kell felvenni és használni is.
2) Ezzel, ha kizárni nem is tudjuk, de csökkenthetjük a baktériumok bevitelének az esélyét, ugyanis azok számos más módon is bejuthatnak a készülékekbe. Egyes esetekben pl. a vízhálózaton keresztül, vagy eleve jelen lehetnek a készülékekben. A baktériumok többek között az erre hajlamos szűrőbetétekben is jelentős mértékben elszaporodhatnak.
3) Szűrőcsere alkalmával érdemes a szűrő kartondobozát felbontani, de a műanyag fóliát csak akkor kinyitni, amikor már be szeretnénk helyezni az új szűrőbetéteket a készülékbe. Ezzel elkerülhetjük, hogy a kibontott új szűrőbetéteket összefogdossuk, vagy mindenféle felületekre rakjuk, mielőtt a helyükre tesszük őket. Húzzunk tehát alaposan megmosott kézre steril gumikesztyűt, amivel előtte nem fogtunk meg semmit. (Sterilnek csak az az eszköz, vagy gumikesztyű mondható, aminek a csomagolására ez rá van írva. És a gumikesztyű sterilitásának megőrzéséhez azt szakszerűen kell felvenni és használni is.)
Lehetetlen leírni minden további részletet, amit a víztisztítókról és az egyes technlógiákról tudni érdemes, ezért a továbbiakért díjmentesen kereshet minket elérhetőségeinken!
A saját készülékeink használatáért a továbbiakban nem vállalunk felelősséget, ahogy a weboldalon található információkért és blogbejegyzések tartalmáért sem, hiszen azok nem a jelenlegi tudásunkat tartalmazzák.
Megadjuk az elérhetőségünket és, amennyi tőlünk telik, kérdések esetén szívesen segítünk víztisztítókkal felmerülő kérdésekben. - Farkas Tamás 0630/989-3240. tamas@lupovita.hu
Köszönjük az eddigi hűségüket!