Fontos változás és információk az Aquasana víztisztítókhoz!
A vízszűrőink forgalmazásának engedélyét az NNK/ANTSZ baktériumosodás kockázata miatt felfüggesztette.
Ezért is, az utóbbi időben próbáltunk alaposan utánajárni az esetleges kockázatoknak és előnyöknek a víztisztítókkal kapcsolatban, de minél inkább elmélyedtünk a témában, annál több kérdés merült fel. Ezért, ahelyett, hogy álláspontot foglalnánk belinkeljük az NNK/ANTSZ által megszerkesztett információkat. Ezek az információk kizárólag a vezetékes víz tisztításáról szólnak. Kútvíz tisztításával nem foglalkozunk és arra nem is térünk ki. Ezek a leírások sem teljes körűek, ezért érdemes számos további forrásból tájékozódni.
Lentebb, pedig írunk még néhány hasznos információról és olvashat az Aquasna márkájú víztisztítókról is.
Amennyiben a víztisztítóban túlzott mértékben elszaporodnak a nitritet termelő baktériumok, és a nitrit nagyobb mennyiségben kerül az ivóvízbe, akkor az szélsőséges esetben kékkórt, légzési nehézségeket okozhat. Főleg csecsemők esetében: Nitrit és a methemoglobinémiás tünetek
Mire figyeljünk szűrőcserénél? - Bármely víztisztító esetén
Mindenképp próbáljuk meg csökkenteni annak az esélyét, hogy baktériumokat vigyünk be a készülék belsejébe akár kézzel, akár más, nem steril eszközökkel! Ezzel, ha kizárni nem is tudjuk, de csökkenthetjük a baktériumok bevitelének az esélyét, ugyanis azok számos más módon is bejuthatnak a készülékekbe, pl a vízhálózaton keresztül, vagy eleve jelen lehetnek a készülékekben.
Szűrőcsere alkalmával érdemes a szűrő kartondobozát felbontani, de a műanyag fóliát csak akkor kinyitni, amikor már be szeretnénk helyezni az új szűrőbetéteket a készülékbe. Érdemes lehet előzetesen alaposan megmosott kézre steril gumikesztyűt is felvenni, amivel előtte nem fogtunk meg semmit. (Sterilnek csak az az eszköz, vagy gumikesztyű mondható, aminek a csomagolására ez rá van írva. És a gumikesztyű sterilitásának megőrzéséhez azt szakszerűen kell felvenni és használni is.) Ezzel elkerülhetjük, hogy a kibontott új szűrőbetéteket összefogdossuk, vagy mindenféle felületekre rakjuk, mielőtt a helyükre tesszük őket.
További javaslatok:
Az NNK / ANTSZ azt javasolja, hogy a pangó vizet pl. naponta egyszer folyassuk ki a víztisztítóból 1-2 percen keresztül és csak utána fogyasszuk a víztisztító vizét.(Ezt megelőzően érdemes lehet a vezetékes vízhálózatból is kifolyatni a pangó vizet, mielőtt ráeresztjük a víztisztítóra.)Természetesen a víztisztítóból pontosabban kifolyatott optimális vízmennyiség és a megfelelő folyatási idő víztisztító méretenként és az átfolyás sebességétől függően eltérő lehet. Figyelembe kell venni azt is, hogy mielőtt túllépjük a szűrőbetétek akár literben, akár hónapokban megadott kapacitását, ezt megelőzően cseréljük ki azokat. Ezért érdemes lemérni mennyi vizet használunk fel naponta. A szűrőbetéteket mikrobiológiai okokból akkor is le kell cserélni a megadott hónapok után, ha kevesebb vizet használtunk fel.
Továbbá alaposan tanulmányozzuk át a használati utasítást minden részét.
Kiegészítés az Aquasana központi víztisztítókhoz
(Az Aquasana esetén csak a házközponti víztisztítókban található baktérium elleni védelem, ami a leírásban meghatározott ideig bizonyos mértékben csökkentheti az elszaporodás esélyét. Afőszűrő leírás szerinticseréje mellett az előszűrőket legkésőbb 2 havonta kell cserélni, melyeket nálunk még megvásárolhat.)
Mivel az NNK /ANTSZ felfüggesztette a víztisztítóink működési engedélyét, ezért azok használatáért a továbbiakban nem vállalunk felelősséget!
További információk:
Lehetetlen leírni mindazt a sok további összefüggést, melyekkel foglalkoztunk az elmúlt időszakban, ezért megadjuk az elérhetőségünket és, amennyi tőlünk telik, kérdések esetén szívesen segítünk víztisztítókkal felmerülő kérdésekben. - Farkas Tamás 0630/989-3240