A takarékos vízlágyító
Manapság már az esővíz sem a régi, tehát marad a vízlágyító berendezés, ha azt szeretnénk, hogy a bőrünk, a hajunk és lakásunk berendezései, a fűtési vezetékek és szerelvények lerakódásoktól mentesek maradjanak. Ha megnézzük a mosóporokat, ezek adagolása is a víz keménységétől függ, tehát a lágyabb vízhez kevesebb mosópor szükségeltetik, hogy a ruha tiszta legyen, de az öblítő használata sem szükséges, amennyiben lágy a víz. Arról nem is beszélve, hogy a vízzel működő háztartási berendezések is tovább tartanak, ha lágy vizet használunk a működtetésükhöz.
A vízlágyító berendezések többé-kevésbé hasonló elven működnek, hiszen a legtöbbnél nincs szükség karbantartásra, illetve ha mégis, akkor is csak sót kell adagolni bizonyos időközönként. Amiben különböznek az a kapacitásuk, hiszen nem mindegy, hogy egy lakóház vízszükségletét kell átdolgozni, vagy egy üzemcsarnokét.
Már maga a lágyabb víz használata is takarékos, hiszen kevesebb energia kell a fűtéshez, a csöveket nem kell tisztítani, a vasalóba nem kell desztillált vizet venni, kevesebb mosópor kell a mosáshoz, nem kell ruhaöblítő szert vásárolni, nincs vízkő lerakódás a csöveken, stb. Tehát egyszeri befektetéssel, a vízlágyító megvásárlásával igen sokat lehet spórolni.
Címkék: vízlágyító